KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367135

nr 1436 7135

Paul Engdahl

(1888-1976), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 6 december 2021
kl 20:33:05

6/12 15:26:15 1      Vinnande bud

Paul Engdahl

Läs mer om Paul Engdahl